Archivní aktuality a události

 • Vytvořeno: 7. Květen 2020 - 21:00
 • Autor: Pavel Valach

Možná jste si všimli, že současné stránky Studentské unie ČVUT vypadají trošku jinak. Ano, právě se nacházíte v sekci archivních aktualit, kde jsou zprávy ze starého webu uloženy bezpečně k ledu.

Nové aktuality a události hledejte tradičně na stránkách su.cvut.cz a také v Indexu studenta :-) Do těchto aktualit již nic nového nepřibyde, na to můžete vzít jed.

Opatření ke koronaviru – dopis rektora

 • Vytvořeno: 12. Březen 2020 - 19:11
 • Autor: Milan Kurka

Přátelé, důležitá zpráva.

Kdo si ještě nepřečetl dopis pana rektora všem studentům, prosím, udělejte to. Kromě slov podpory a vysvětlení zde najdete i doporučení pana rektora opustit koleje a přesunout se domů.

Prosíme (a ještě jednou apelujeme na váš zdravý rozum), učiňte tak. Zároveň se snažte celou dobu zdržovat doma a netrávit čas moc na veřejných místech. Opětovně připomínáme, že průběh nemoci u nás, mladých, může být mírný. Škodit však může lidem se slabou imunitou, seniorům a dalším rizikovým skupinám. U nich už to taková legrace není. Pojďme je ochránit a předávat jim i relevantní a ověřené informace o onemocnění COVID-19.

Buďme, prosím, ohleduplní. Respektujme nařízení a doporučení, protože ty vznikly za účelem nás všechny ochránit. To, že je budeme obcházet a porušovat ničemu neprospěje. Pevně věříme, že pár týdnů bez kolejní párty je mnohem užitečnější, než boj s virem, který je i pro špičkové vědce v tuto chvíli stále velká neznámá.

Mnohokrát děkujeme za spolupráci.

 

Engineers Prague hledají posily do svého týmu!

 • Vytvořeno: 25. Červenec 2019 - 10:20
 • Autor: Milan Kurka

Je zimní stadion tvým druhým domovem a bez hokeje si nedokážeš představit život? Teď máme pro tebe unikátní příležitost – staň se nedílnou součástí akademického hokeje v České republice a připoj se k našemu týmu Engineers Prague! Od éry hokejisty, jehož jméno se ponese nejen po ČVUT, ale i po VŠE a ČZU tě dělí dvě věci: napsat e-mail a přijít na try-out! První věc zvládneš prakticky hned – napiš na

, že by ses rád přidal. Pak stačí jen doraz 20. 8. nebo 27. 8. na stadion HC Hvězda Praha (u metra Bořislavka) ukázat, co v tobě je.

Bruslíš lépe v organizaci a realizaci než na ledě? I pro tebe je v týmu místo, jelikož se doplňuje i realizační tým klubu. Napiš něco o sobě na

.

Engineers Prague je hokejový tým univerzit ČVUT, VŠE a ČZU v Praze, založený v roce 2017 jako nástupce týmu Technika Praha, který se mezi lety 2015-2019 účastnil Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL). 
Tým tvoří studenti Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT), Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) a České zemědělské univerzity v Praze (ČZU), kteří dali přednost studiu VŠ před vrcholovým sportem, ale hokeji se chtějí věnovat dále i během studia.

 

Nezapomeň si vyzvednout odměnu za své kredity získané v Indexu studenta ČVUT!

 • Vytvořeno: 19. Červen 2019 - 8:03
 • Autor: Milan Kurka

Akademický rok nám končí a s ním i letošní běh Indexu studenta ČVUT. Chodil(a) jsi pilně na akce a máš nasbíráno dostatek kreditů? Vyměň je do pátku 28. června 2019 za skvělé odměny! Jejich seznam včetně postupu, jak je získat, najdeš zde. Svůj aktuální stav kreditů zjistíš přímo v aplikaci ve svém profilu.

Pojeď na zaČVUTění – jediný oficiální celouniverzitní seznamovák ČVUT!

 • Vytvořeno: 13. Červen 2019 - 16:35
 • Autor: Milan Kurka

Studentská unie ČVUT si pro tebe připravila první ročník oficiálního celouniverzitního seznamováku zaČVUTění, díky kterému se seznámíš se svými novými spolužáky napříč ČVUT. 

zaČVUTění je vedeno ve dvou turnusech – 2.–7. 9. a 8.–13. 9. 2019 v Osadě Staré Splavy u Máchova jezera

O pořádnou zábavu nebude nouze. Kromě toho, že poznáš nové přátele formou her, zjistíš také od starších a velmi zkušených studentů, jak to na škole chodí a jak se nenechat vyhodit hned v prvním semestru. A taky samozřejmě večerní společenské aktivity... ;)

Cena kurzu je 2500 Kč (1000 Kč záloha, 1500 Kč doplatek). Přihlášku včetně detailních informací najdeš na webových stránkách zaČVUTění.

zaČVUTění je jediný oficiální celouniverzitní seznamovák, který je podporován ČVUT. Na jednotlivých fakultách najdeš i přímo oficiální fakultní seznamováky, které většinou organizují studentské kluby spadající pod SU ČVUT. Jejich přehled přinášíme níže.

Seznamováky fakult ČVUT

Fakulta Název seznamováku/akce web organizátor termín
Fakulta dopravní (FD) UZEL link klub eFDrive 19.–22. 9. 2019
Fakulta stavební (FSv) MALTA link klub IAESTE 9.–12. 9. 2019
Fakulta biomedicínského inženýrství (FBMI) FyzioTmel link klub BION 15.–20. 9. 2019
  BioŠrot link fakulta 7.–13. 9. 2019
Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská (FJFI) Letní studentské soustředění TCN link SU FJFI 27. 7. – 10. 8. 2019
Fakulta informačních technologií (FIT) Seznamovák FIT link studenti FIT ČVUT 31. 8.–3. 9. 2019
3.–7. 9. 2019
Fakulta elektrotechnická (FEL) Seznamovací kurz link ÚTVS ČVUT 2.–7. 9. 2019
7.–12. 9. 2019
17.–22. 9. 2019
Fakulta strojní (FSv) Seznamovací kurz link ÚTVS ČVUT 8.–12. 9. 2019
Fakulta architektury (FA) Seznamovací kurz link ÚTVS ČVUT 8.–12. 9. 2019
12.–17. 9. 2019

 

Praho, starej se o své Silicon Valley, vyzvali studenti magistrát

 • Vytvořeno: 9. Květen 2019 - 17:20
 • Autor: Milan Kurka

Kampus Dejvice nefunguje jako součást města, magistrát doteď nezajímalo, v jakém prostředí žijí desetitisíce studentů, vědců a pedagogů. „Pojďme to změnit!“. Takový apel vyslali směrem k pražskému magistrátu zástupci místních studentů i zaměstnanců 28. dubna 2019 a doprovodili jej symbolickým stanováním v Technické ulici, které příznačně ilustruje dosavadní přístup města – zaspání rozvoje tohoto koutu města. Přednost před lidmi mají automobily, 40 let staré sakury, místní chlouba, marně čekají léta na prořez. Míst k odpočinku? Absolutní nedostatek. Změní nové zastupitelstvo přístup hlavního města?

Konference PMcon 2019: Na cestě k projektovému leadershipu

 • Vytvořeno: 15. Duben 2019 - 16:18
 • Autor: Milan Kurka

Po roce se blíží další konference PMcon – akce, která je připravována pro studenty, juniorní projekťáky a všechny ostatní, kteří chtějí získat více znalostí a dovedností v oblasti řízení projektů. V pořadí již šestý ročník ponese podtitul „Na cestě k projektovému leadershipu“ a uskuteční se 31. května 2019 na ČVUT v Praze - Dejvicích.

Tags: 

Nová Centrála SU ČVUT nastoupila do funkce

 • Vytvořeno: 10. Únor 2019 - 14:00
 • Autor: Milan Kurka

Dne 10. února 2019 úderem půlnoci nastoupila do funkcí nová Centrála Studentské unie ČVUT. Ta je na období 10. 2. 2019 – 9. 2. 2021 osmičlenná:

 • Stanislav Jeřábek (Prezident),
 • Jiří Kapoun (Viceprezident),
 • Pavel Valach (IT manažer),
 • Milan Kurka (PR manažer),
 • Jiří Hanuš (HR manažer),
 • Kamila Radilová (Projektová manažerka),
 • Jakub Rubáš (Předseda Rady studentských samospráv),
 • Tomáš Pokorný (Manažer pro fundraising).

Bližší informace o Centrále Studentské unie ČVUT a jejím fungování naleznete na podstránce Centrály.
 

Všichni v pyžamech na Studentském plese ČVUT!

 • Vytvořeno: 4. Únor 2019 - 22:03
 • Autor: Milan Kurka

Tradičně i tento rok pro vás připravujeme Studentský ples ČVUT. Letos se uskuteční 14. března od 20:00 jak jinak než v Kongresovém sále Masarykovy koleje. V anketě jste si zvolili téma Pyžamová párty, tak vybírejte elegantní i crazy spací oděvy a nezapomeňtě na plyšové kamarády jako doprovod. Připravte se na zajímavý  program, na soutěže a na zábavné společenské hry. Bližší informace naleznete na stránce události nebo na Facebooku.

Vánoční večírek SU ČVUT

 • Vytvořeno: 21. Listopad 2018 - 22:33
 • Autor: Tomáš Drábek

Dovolujeme si vás jménem Centrály pozval na Vánoční večírek SU ČVUT, který se bude konat 5. 12. od 18 hod v již tradičním podniku Cafe Vítkov. Lístek bude možné koupit na místě za 100 Kč. Dresscode je smart casual.

Stránky